סקירת שוק ההון של מחלקת המחקר של פרומתאוס ייעוץ כלכלי לחודש דצמבר 2017: איזה מניות עלו ואיזה אכזבו?

חברת התרופות טבע היא הכוכבת של מדד ת"א 35 בחודש דצמבר עם עלייה של 25.9% במחיר המניה. החברה, שמתקשה לפרוע את החוב שלקחה לרכישת אקטביס ב- 40 מיליארד דולר, הודיעה במהלך החודש על תכנית פיטורים נרחבת בארץ ובעולם. העלייה במחיר המניה משקפת את שביעות רצון המשקיעים מהמהלכים האחרונים של ההנהלה.
לעומת טבע, מניית בז"ן רשמה את התשואה הנמוכה ביותר במדד ת"א 35 – תשואה שלילית של 6.9% בחודש דצמבר, בין השאר על רקע הדיווחים על כך שסונול תייבא בנזין מחו"ל. מדד ת"א 35 עלה במהלך החודש ב-3.7%.

מבין שאר המניות במדדים המובילים, חברת ארקו החזקות (משתייכת למדד ת"א 90), המשקיעה בתחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב, הציגה את העלייה הגבוהה ביותר – 29.5% בחודש דצמבר. חברת או פי סי אנרגיה, המפעילה תחנות כוח ומתקני ייצור חשמל, עלתה ב- 26.4%. ירידות חדות רשמו מניות ננו דיימנשן (SME60) וביוטיים (ת"א 90) שירדו ב- 23.1% ו- 20.3% בהתאמה.

ברמת המדדים, מדד ת"א בנקים-5 עלה בשיעור הגבוה ביותר (6%), כאשר לאומי והפועלים, שמהוות שני שליש ממשקל המדד, משכו אותו כלפי מעלה. את הירידה החדה ביותר רשם מדד ת"א ביומד (עם תשואה שלילית של 4.3%).

* מובהר כי אין באמור משום המלצה, או חוות דעת בקשר לרכישה ו/או מכירה ו/או שיווק של ניירות ערך מכל מין וסוג שהוא ו/או ביצוע פעולות השקעה אחרות, והוא אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ השקעות על ידי מי שמורשה לעסוק בכך.

 

Comments are closed.