סקירת שוק ההון של מחלקת המחקר של פרומתאוס ייעוץ כלכלי לחודש נובמבר: איזה מניות עלו ואיזה אכזבו?

חברת התקשורת פרטנר היא הכוכבת של מדד ת"א 35 בחודש נובמבר עם עלייה של 9.3% במחיר המניה. החברה שהשיקה ביוני האחרון את מוצר הטלוויזיה שלה מדווחת על כ-30 אלף מנויים המחוברים לשירות ומסכמת רבעון שלישי בעליות בהכנסות וברווח הנקי בהשוואה לרבעון הקודם. העלייה במחיר המניה משקפת את שביעות רצון המשקיעים ואת הציפיות החיוביות מהחברה.

לעומת פרטנר, מניית אופקו הלת', חברה דואלית בתחום הפארמה, רשמה את התשואה הנמוכה ביותר במדד ת"א 35 – ירידה חדה של 25.1% בחודש נובמבר. החברה דיווחה במהלך החודש על הפסד של 46.4 מיליון דולר ברבעון השלישי וקיטון בהכנסות ביחס לרבעון המקביל, דיווחים שגרמו לצלילה במחיר המניה שלה. נציין כי מדד ת"א 35 עלה במהלך החודש שחלף ב-1.2%.

מבין שאר המניות במדדים המובילים, חברת התוכנה סיירן (משתייכת למדד ת"א SME 60) הציגה את העלייה הגבוהה ביותר – 42.5% בחודש נובמבר. חברת קנון (מדד ת"א 90), חברת השקעות זרה, עלתה ב-20.3%. ירידות חדות רשמו מניות רדהיל ואינטק פארמה (מדד ת"א SME 60) שירדו ב- 43.9% ו-29% בהתאמה.

* מובהר כי אין באמור משום המלצה, או חוות דעת בקשר לרכישה ו/או מכירה ו/או שיווק של ניירות ערך מכל מין וסוג שהוא ו/או ביצוע פעולות השקעה אחרות, והוא אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ השקעות על ידי מי שמורשה לעסוק בכך.

 

 

Comments are closed.