סקירת שוק ההון של מחלקת המחקר של פרומתאוס ייעוץ כלכלי לחודש אוקטובר 2017: מי החברה שעקפה את שווי השוק של טבע?

חברת מיילן, חברה התרופות הזרה העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק תרופות בלעדיות וגנריות, היא הכוכבת של מדד ת"א 35 בחודש אוקטובר עם עלייה של 13.7% במחיר המניה. החברה, שעקפה במהלך החודש את טבע בשווי השוק, נסחרת לפי שווי של 61.8 מיליארד שקלים. לעומת מיילן, מניית טבע רשמה את התשואה הנמוכה ביותר במדד ת"א 35, עם ירידה חדה של 22.1% בחודש אוקטובר, המשלימה צניחה של 56% במחיר המניה מאז הודיעה החברה בחודש אוגוסט על הפסדים בסך שישה מיליארד דולר. המדד עצמו עלה ב- 1.2%.

מבין יתר המניות במדדים המובילים, חברת מזור רובוטיקה (נכללת במדד ת"א 90), חברה למכשור רפואי ויצרנית מערכת הנחייה רובוטית לניתוחי עמוד השדרה, הציגה את העלייה הגבוהה ביותר – 31.7% בחודש אוקטובר. חברת פרוטליקס (מדד SME 60), חברת פארמה זרה, עלתה ב-25%. ירידות חדות רשמו מניות אל על וקומפיוגן (מדד ת"א 90) שירדו ב-19.1% ו- 18.2% בהתאמה.

ברמת המדדים, מדד ת"א ביומד עלה בשיעור הגבוה ביותר (8.4%), כאשר מזור רובוטיקה ופרוטליקס, שמשקלן במדד 12.1%, משכו אותו כלפי מעלה. את הירידה החדה ביותר רשם מדד ת"א נפט גז (עם תשואה שלילית של 4.9%).

* מובהר כי אין באמור משום המלצה, או חוות דעת בקשר לרכישה ו/או מכירה ו/או שיווק של ניירות ערך מכל מין וסוג שהוא ו/או ביצוע פעולות השקעה אחרות, והוא אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ השקעות על ידי מי שמורשה לעסוק בכך.

Comments are closed.