סקירת שוק ההון של מחלקת המחקר של פרומתאוס ייעוץ כלכלי לחודש ספטמבר: איזה מניות עלו ואיזה אכזבו?

חברת אופקו הלת', חברה זרה המשקיעה בחברות מחקר ופיתוח בתחומי הביו-פארמה והדיאגנוסטיקה, היא הכוכבת של מדד ת"א 35 עם עלייה של 9.1% במחיר המניה. נציין שהמניה של אופקו הלת' ירדה ב- 44.6% השנה, והעלייה החודשית חריגה ביחס להתנהגות המניה במשך השנה. לעומת אופקו הלת', מניית מליסרון רשמה את התשואה הנמוכה ביותר במדד ת"א 35, עם צניחה של 5.8% בחודש ספטמבר, על רקע הדיווחים על ירידה בפדיון השוכרים בקניונים. המדד עצמו עלה ב- 1.43%.

מבין שאר המניות במדדים המובילים, חברות אינטק פארמה (משתייכת למדד SME 60), העוסקת בשיפור ובהשבחת תרופות קיימות, הציגה את העלייה הגבוהה ביותר – 38.2% בחודש ספטמבר. חברת פלוריסטם, חברת הפארמה הנסחרת גם בנאסד"ק, עלתה ב- 30%. ירידות חדות רשמו מניות המשביר 365 וסומוטו (מדד SME 60) שירדו ב- 15.6% ו- 8.6% בהתאמה.

ברמת המדדים, מדד ת"א ביומד עלה בשיעור הגבוה ביותר (6.3%), כאשר חברות אינטק פארמה ופלוריסטם, שמשקלן במדד 11.6%, משכו אותו כלפי מעלה. את הירידה החדה ביותר רשם מדד ת"א נפט גז (עם תשואה שלילית של 3.1%).

* מובהר כי אין באמור משום המלצה, או חוות דעת בקשר לרכישה ו/או מכירה ו/או שיווק של ניירות ערך מכל מין וסוג שהוא ו/או ביצוע פעולות השקעה אחרות, והוא אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ השקעות על ידי מי שמורשה לעסוק בכך.

Comments are closed.